2012

 

dostali jsme krásná PF přání od našich odchovů. moc děkujeme paní Ivě Kočové s Boomerem a též díky pro Iva a Danu Harazimovi s Adeline.

we got a very beautiful PF wishes. we thank the owner of BOOMER RED GUN and also owners ADELINE CORN POPPY.

  

štěňátka trochu povyrostla, je jim nyní pět týdnů. naplno začínají prozkoumávat svět. podívejte se na nové fotografie. 

a little puppies grew older. are now 5 weeks old. check out the new photos.

štěňatům je dnes týden. všechna jsou v pořádku, sají mléko od matky a správně přibývají na hmotnosti. 

puppies are today seven days old. All are fine, they drink milk from their mothers and correctly gain weight.

DNES ODPOLEDNE SE NARODILO NAŠÍ BASHŘE 8 KRÁSNÝCH ŠTĚŇAT. 3 PEJSCI A 5 FENEK. 

THIS AFTERNOON WAS BORN OUR BASHRA RED DESERT ORIKOU 8 BEAUTIFUL PUPPIES. 3 MALES AND 5 FEMALES.

vše se blíží k finále, štěňata jsou velmi aktivní a matku neustále uvnitř zlobí. 

everything is close to final. puppies are very active and very frequently inside the belly mother kicking.

BOOMER RED GUN ORIKOU, nabízíme krytí tímto psem. informace na našem emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na email majitelky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

BOOMER RED GUN ORIKOU, stud dog is available. information on our email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. or on email dog owner: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bashra stále roste a roste. od víkendu malí nezbedové mámu  uvnitř pořádně zlobí. několikrát za den se melou, kopají a to se mamině rozhodně nelíbí. i náš Kou začal tušit, že se něco vážného děje, Bashru chodí často kontrolovat a čenichá jí veliké bříško. 

our BASHRA is more and more wide :-) puppies inside begin to move and kick mother. our dog KOU guarding BASHRA. he knows that something is coming...

dnes náš KOU slaví své 7. narozeniny. 

today our KOU celebrates its 7th birthday.

BASHRA RED DESERT ORIKOU - 45.den / štěňata očekáváme na konci Listopadu.

BASHRA RED DESERT ORIKOU - 45.day / we expect puppies at the end of November.

  

na konci měsíce Listopadu očekáváme narození štěňátek od naší fenky Bashry. otcem je devítiletý multišampión, který k nám na Evropský kontinent přiletěl ze státu Indiana v USA. říkají mu Teaser a jeho rodina žije ve Vídni v Rakousku. 

at the end of November, we expect puppies from our female BASHRA. father is nine years old multichampion. on the European continent came from the State of Indiana in the U.S. Teaser is his nickname and his family lived in Vienna, Austria.

národní výstava v polském městě Gorzów byla pro nás nejen dalším vítězstvím v podobě známky V1, CAC, BOB ale také dosažením na polský šampionát. naše Bashra splnila podmínky pro udělení titulu Polský šampion. 

TOUTO NÁRODNÍ VÝSTAVOU PRO NÁS KONČÍ LETOŠNÍ VELMI  ÚSPĚŠNÁ VÝSTAVNÍ SEZÓNA, BĚHEM KTERÉ SE NAŠÍ FENCE PODAŘILO ZÍSKAT NA VÝSTAVÁCH V MNOHA STÁTECH TĚCH NEVYŠŠÍCH OCENĚNÍ A ŠAMPIONÁTŮ.

we won the national dog show in the Polish city - Gorzów. our BASHRA RED DESERT ORIKOU got Excellent 1, CAC, BOB and fulfilled conditions for the title Champion of Poland.

THIS NATIONAL EXHIBITION FOR US THIS YEAR ENDS VERY SUCCESSFUL EXHIBITION SEASON, WHILE THAT OUR BASHRA RED DESERT ORIKOU MANAGED TO GET AT DOG SHOWS IN MANY STATES SUPREME AWARDS A CHAMPIONSHIP.

nedělní klubová výstava pořádaná KMDPP byla díky velmi špatnému počasí nevydařená. déšť, vítr, nízká teplota od samého rána a po celé dopoledne - to vše jsme museli na prostorné louce snášet jak my se psy tak i páni rozhodčí či pořadatelé. Bashra v konkurenci dvou fen dostala od rozhodčího pana Karla Hořáka ve třídě vítězů známku V2, res.CAC.

Sunday, Club dog show organized by KMDPP was thanks to a very bad weather stillborn. rain, wind, low temperature from morning until noon. Bashra Red Desert Orikou - two females in the competition came from judge Karel Hořák, winner class: Excellent 2, res.CAC

v našem městě se konala v areálu výstaviště "Zahrada čech" Krajská výstava psů. protože máme areál jen malý kousek od domova, nemohli jsme na této akci chybět :-) náš kruh posuzoval pan rozhodčí Andráš Polgár, Bashra od něho dostala velmi pěkný posudek, ocenění V1, Vítězka třídy, Krajská vítězka a krásný pohár. 

in our city held Regional dog show. because we have show little close to home, we could not miss this event. our ring judged by Mr. Andras Polgar. our Bashra Red Desert Orikou from him got very nice Excellent 1, Class Winner, Regional Winner and a nice cup.

poslední zářijová neděle patřila cestě do polského města Wroclaw. velmi krásné počasí, výborně upravený sportovní areál, mezinárodní výstava psů s belgickým posuzovatelem v našem kruhu. naše Bashra byla panem rozhodčím před diváky vyzdvižena jako typický původní šarpej s horse srstí a byla označena za královnu elegantního pohybu. oceněna byla známkou V1, CAC, CACIB. 

the last Sunday in September was one trip to the Polish city of Wroclaw. very beautiful weather, well adapted sports complex, an international dog show with a Belgian judge in our ring. our Bashra judge was marked as a typical shar-pei with original horse coat and was classified as the queen of elegant movement. Bashra got excellent 1, CAC, CACIB.

na konci září jsme se zúčastnili klubové výstavy pořádané Shar-pei clubem České republiky. naše Bashra získala ve třídě vítězů V1, CAC a zanechala tak za sebou dvě neméně kvalitní konkurentky. po výstavě Bashra obdržela pohár Klubového *GRAND* šampiona a tím získala nejvyšší možný klubový šampionát za své dosavadní výstavní úspěchy, které do svých dvou let posbírala. 

at the end of September, we participated in the exhibition organized by the Shar-Pei Club Czech Republic. our Bashra won in champion class V1, CAC and leaving behind two equally good competitor. after the show received Bashra Cup Club *GRAND* Champion and thus has the best possible club championship for his show successes, which in its two years of age received.

 

v druhé polovině měsíce září jsme se vydali na dlouhou cestu k moři, na pobřeží perlové pláže. zde se konal šampion tour států San Marino a Gruzie. naše Bashra získala všechny čtyři dostupné certifikáty a stala se tak Šampionkou Gruzie, San Marina, Středomoří a Balkánu. 

in the second half of September we participated in dog shows by the sea and we have four certificates championships. championship Georgia, San Marino, the Balkans, the Mediterranean.

BOOMER RED GUN ORIKOU splnil podmínky a stal se Šampionem České republiky. 

BOOMER RED GUN ORIKOU fulfilled the conditions and became Champion of the Czech Republic.

v neděli na mezinárodní výstavě Boomík z našeho odchovu získal krásné ocenění V1, CAC, res.CACIB. rozhodčím byl pan Waldemar Mrowiec z Polska. 

uunday at the international dog show BOOMER RED GUN ORIKOU from our kennel was awarded Excellent 1, CAC, res.CACIB. judge was mr. Waldemar Mrowiec from Poland.

tento víkend se v německém Lipsku konala dvojitá výstava psů. naše Bashra uspěla až na nedělní národní výstavě, kde dostala ocenění od australského rozhodčího V1, CAC, klubový CAC. 

this weekend was held in Leipzig, Germany double CACIB & CAC dog show. our BASHRA RED DESERT ORIKOU succeeded on sunday at the national dog show. judge from Australia gave her awards Excellent 1, CAC, CAC CLUB.

na klubové výstavě pořádané Exotic klubem v Kladně obdržela naše Bashra od německého rozhodčího pana Stefana Wächtera známku V1, CAC. 

club dog show in Kladno, our BASHRA RED DESERT ORIKOU was received excellent 1, CAC. judge mr. Stefan Wächter.

národní výstava psů v Mladé Boleslavi pro nás byla úspěchem. rozhodčí pan Vladimír Adlt nás ve třídě vítězů ocenil známkou - V1, CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz, BOB. 

national dog show for us was a great success. judge mr. Vladimir Adlt (cz) us in the class winners awarded - Excellent 1, CAC, CAC ČMKU, National winner, BOB.

v neděli jsme se v Brně zúčastnili mezinárodní výstavy psů. posuzoval slovenský rozhodčí pan Jaroslav Matyáš od kterého naše Bashra obdržela známku nejvyšší - V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB. 

on Sunday we attended an international dog show in Brno. judge was Mr. Jaroslav Matyas from Slovakia. our BASHRA RED DESERT ORIKOU was awarded Excellent 1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB.

BASHRA RED DESERT ORIKOU splnila podmínky pro udělení titulu KLUBOVÝ ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY.

BASHRA RED DESERT ORIKOU is now CLUB CHAMPION OF CZECH REPUBLIC.

letošní víkendový sraz milovníků šarpejů - Klubové dny Shar-pei clubu a následně nedělní Klubová výstava, kterou přiletěla posuzovat velmi uznávaná rozhodčí a chovatelka našeho plemene paní Claire Davis z Velké Británie se vydařilo na výbornou ! Naše chovatelská stanice byla zastoupena čtyřmi jedinci z nichž dva obsadili první místa !  

velmi děkuji za výbornou prezentaci naší chovatelské stanice paní Ivě Kočové, která se psem Boomíkem má jen  již krůček před titulem "Český šampion". Boomer je uchovněný pes s výborným bonitačním kódem a tak  případní zájemci o krytí fen nás mohou kontaktovat.

děkuji též paní Daně Harazimové, která po velmi úspěšném odchovu prvního vrhu štěňat fenky Adélky ukázala její kvality, které paní rozhodčí Davis náležitě ocenila v konkurenci dalších pěti fen.

poděkování patří i paní Marcele Šmídové, která přijela s fenkou Bíbou. bohužel té se výstavy moc nezamlouvají, ale mimo výstavní kruh je Bíba prostě úžasná.

naše Bashra v konkurenci čtyř fen se umístila na druhé pozici. po skončení posuzování k nám paní Davis přišla a chválila její krásnou červenou horse srst. chvála od takové rozhodčí má opravdu velkou váhu a pro nás velkou hodnotu.

rádi jsme se na místě potkali i s majiteli "naší" Bekki, kteří nás přijeli navštívit, popovídat si a podrbat plyšové kožíšky. Táňo, Jirko, moc vám děkujeme za lásku a péči, kterou Bekkouškovi dáváte.

víkend byl opravdu vydařený, organizace výborná, děkujeme SHAR-PEI CLUBU za tuto akci, kterou každoročně pořádá. věříme, že příští rok to bude minimálně stejně skvělé a podaří se na Klubovou výstavu pozvat neméně kvalitní rozhodčí. 

This year's Club Days - Shar-Pei Club of Czech Republic was great ! Club dog show - judged respected breeder and judge  Ms. Claire Davis (uk).

 

v sobotu se konala Speciální výstava klubu KMDPP v Lysé nad Labem. Naše Bashra se umístila v konkurenci tří fen ve třídě vítězů na druhém místě a od paní rozhodčí Boženy Ovesné dostala známku V2, res.CAC. 

this Saturday held a Special dog show in Lysa nad Labem (cz). our BASHRA RED DESERT ORIKOU received the award "excellent 2, res.CAC" by judge Bozena Ovesna (cz).

 

přidali jsme fotky do květnové fotogalerie. 

we have added photos to the May gallery.

 

v neděli se v našem městě konala mezinárodní výstava NORD BOHEMIA CANIS. naši chovatelskou stanici ORIKOU reprezentoval Boomík, který získal výborné ocenění V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB. Bashra pak od gruzínského rozhodčího Iuzy Beradzeho obdržela ocenění V1, CAC, CAC ČMKU, CACIB, BOB. 

sunday in our town held an international exhibition NORD BOHEMIA CANIS. our kennel represented BOOMER RED GUN ORIKOU with the title "excellent 1, CAC, CAC CMKU, CACIB". our BASHRA RED DESERT ORIKOU was awarded "excellent 1, CAC, CAC CMKU, CACIB, BOB".

 

tento víkend se konala dvoudenní mezinárodní výstava v bratislavském výstavním areálu Incheba. v sobotu jsme skončili na druhém místě za slovenskou červenou fenou s V2, res.CAC. v neděli jsme zabodovali o něco lépe a naše Bashra se stala nejlepší představitelskou plemene shar-pei s oceněním V1, CAC, CACIB, BOB. 

in this weekend held a two-day international dog show in Bratislava exhibition Incheba area. on saturday our BASHRA RED DESERT ORIKOU got Excellent 2, res.CAC. sunday has become the best representative of the breed shar-pei and awards Excellent 1, CAC, CACIB, BOB.

 

v neděli se konala v Praze mezinárodní výstava psů. naše Bashra od pana rozhodčího Josefa Němce obdržela ocenění "výborná 1, CAC, res.CACIB". výstavy se též zúčastnil v mezitřídě náš odchov BOOMER RED GUN, který obsadil druhé místo v konkurenci tří psů s oceněním "výborná 2, res.CAC".

po výstavě se konala mimořádná bonitace Shar-pei clubu, kterou s výborným bonitačním kódem prošly oba naše odchovy - pes BOOMER RED GUN ORIKOU a fena BARISSA BEE ORIKOU. 

sunday was held in the Prague International Dog Show. our BASHRA RED DESERT ORIKOU received excellent 1, CAC, res.CACIB. dog from our breeding BOOMER RED GUN ORIKOU was awarded the excellent 2, res.CAC.

after the exhibition was held certification of breeding dogs. dog BOOMER RED GUN ORIKOU & bitch BARISSA BEE ORIKOU succeeded with excellent certification code.

 

při návratu do české republiky jsme se zůčastnili mezinárodní výstavy v chorvatském letovisku Zadar. výstava se konala v příjemném lesoparku přímo vedle pláže u moře. rumunský rozhodčí pan Petru Muntean byl velmi přísný, ale přesto v našem případě se mu Baší velice líbila, nešetřil předevšemi slovy chvály a proto dostala ocenění V1, CAC, CACIB, BOB . 

we have participated in international exhibitions in Zadar, Croatia. our BASHRA RED DESERT ORIKOU we received from the Romanian judge Petru Muntean awards Excellent 1, CAC, CACIB, BOB.

 

na konci dubna jsme absolvovali výstavní maraton ADRIATIC CUP 2012, MONTENEGRO. z tohoto výstavního klání si naše Bashra přivezla domů 5 šampionátů jižních zemí - ČERNÁ HORA, KYPR, ÁZERBÁJDŽÁN, MOLDÁVIE a MAKEDONIE. tento maraton nám dal krom titulů a ocenění i mnoho cenných zkušeností s výstavami v zahraničí. 

end of April we participated ADRIATIC CUP 2012 in MONTENEGRO. our BASHRA RED DESERT ORIKOU received 5 championships southern countries - Montenegro, Cyprus, Azerbaijan, Moldova, Macedonia.

 

v neděli jsme se zúčastnili národní výstavy v Ostravě. posuzoval slovenský rozhodčí pan Štefan Štefik, od kterého naše Bashra dostala známku "výborná 1, CAC". 

on sunday we were at the national show in Ostrava. judge Stefan Stefik from Slovakia. our BASHRA RED DESERT ORIKOU we got awarded "excellent 1, CAC".

 

tento víkend jsme odjeli do slovenského města Nitra, kde se konala dvojitá Mezinárodní výstava. naše Bashra v sobotu získala od slovenského rozhodčího pana Josefa Mravíka hodnocení V1, CAC, res.CACIB. v neděli pak od rozhodčí ze Slovinska paní Andreja Čučnik hodnocení V1, CAC, CACIB. Bashra tímto výstavním úspěchem splnila podmínky pro udělení titulu Klubový šampion. 

this weekend was held dual international dog show in Nitra, Slovak. our BASHRA RED DESERT ORIKOU won awards on Saturday Excellent 1, CAC, res.CACIB - judge: Josef Mravík (SK) and on Sunday Excellent 1, CAC, CACIB - judge: Andreja Čučnik (SLO). our Bashra fulfilled the conditions for the Club Champion.

 

tuto sobotu se konala v polských Katowicích Mezinárodní výstava psů. naše Bashra v mezitřídě uspěla v konkurenci tří fen a získala ocenění V1, CAC, CACIB. v souboji o titul nejlepšího představitele plemene shar-pei - BOB získala též a svou silnou konkurenci v podobě krásného červeného psa z třídy šampionů nechala za sebou.

this Saturday was International dog show in Katowice in Poland. our BASHRA RED DESERT won and obtained excellent 1, CAC, CACIB, BOB.

v sobotu ráno jsme vyrazili směr polské hranice a dále na sportovní areál malého městečka Drzonków nedaleko Zielona Góra. konala se tam národní výstava psů, na které naše Baší získala ocenění V1, CAC, Nejlepší fena. 

 

saturday morning we went to the direction of Polish sports complex near the small town Drzonków, Zielona Góra. took place there a national dog show, on which our BASHRA RED DESERT awarded V1, CAC, Best female.

dnes jsme dostali krásné nové fotky Bekki. podívejte se do galerie jak slečna vyrostla. její hlava a pohled je přesná kopie otce Vítka :-) today we got a beautiful new photos BEKKI EDELWEISS. look in the gallery grew as female. her head and the view is just a copy of father GOLDING WITH LOVE FOR YOU :-)

v sobotu se v polském Glogów konala mezinárodní výstava. naše Bashra nastupovala v mezitřídě společně s dvěma konkurentkami. rozhodčí pan Jan Gajewski byl opravdu přísný, většinu vystavovaných šarpejů ohodnotil sníženou známkou a odchodem z kruhu bez titulu. toto se nevyhnulo ani naší mezitřídě - Bashra sice byla první, leč se sníženou známkou VD1 velmi dobrá. po skončení posuzování jsme požádali pana rozhodčího o vysvětlení snížené známky a bylo nám vysvětleno, že i když se mu Baší líbí a je typickou fenou šarpeje má bohužel podle jeho názoru mnoho vrásků na čele. z výstavy jsme odjížděli hodně zklamaní, ale na druhou stranu je to další zkušenost do budoucího výstavního klání.saturday in the Polish Glogów held an international exhibition. our Bashra had two competitor. judge mr. Jan Gajewski was really strict, most exhibited shar-pei the mark reduced and leave the ring without a title. this has not spared our middle class - although Bashra was the first, but with reduced VD1 very good sign. after the assessment, we asked mr. Gajewski to explain reduced signs and we were explained that although he likes and Bashra is a typical shar-pei female has unfortunately in his view, a lot of wrinkles on the forehead. from the show we left very disappointed, but on the other hand, it is another experience in a future exhibition tournaments.

 

{pgslideshow id=186|width=640|height=480|delay=2000|image=L} 

od dnes máme nový design webových stránek. vše je uděláno do čínského motivu odkud pochází plemeno shar-pei. dále v grafice jsou naši psi ORI a KOU, podle kterých byl odvozen název naší chovatelské stanice ORIKOU KENNEL. děkujeme MOON BARKS - Šárce Novákové za rychlost, skvělou komunikaci a profesionální práci. MOON BARKS můžeme doporučit všem.


since we now have a new website design. everything is in Chinese design where it comes from the breed shar-pei. the graphics are our dogs ORI and KOU, according to which it was derived the name of our kennel ORIKOU KENNEL. thank MOON BARKS - Sarka Novakova for speed, excellent communication and professional work. MOON BARKS can recommend to all.

tento víkend jsme si užili konečně trochu více sněhu. vyjeli jsme se psy do kopců za město a prošli jsme krásnou krajinu českého středohoří. KOU opatrně našlapoval ve sněhu, protože sníh moc nemusí. ovšem neunavitelná Bašice lítala jako o závod, stopovala lesní zvěř až se jí podařilo u lesa vyplašit divočáka. v tu chvíli jsme měli co dělat Bašici odvolat k nám, opustit les a sledovat kam peláší divoké prase. prohlédněte si lednovou galerii fotografií, najdete tam také i dvě videa. 

{pgslideshow id=184|width=100|height=100|delay=1500|image=M}

this weekend we enjoyed more snow. we went into the hills with the dogs and we walked through the beautiful countryside of the Czech Central Mountains. KOU QALT PEI trod carefully in the snow, because snow does not like. still sufficient energy BASHRA RED DESERT ran around and traced forest animals. in the forest BASHRA startled wild pig. at that moment we were frightened, they took the dogs for himself and left the forest. Fortunately, wild boar fled deeper into the forest. see the january photo gallery, you will find there also two videos.

dnes se v brněnském veletržním výstavišti konala první letošní výstava. naše Bashra neměla svůj dobrý den, v kruhu byla nervózní, nepostála a proto rozhodčí dal přednost naší konkurentce. Baši tak skončila na pěkném druhém místě s oceněním "výborná 2, res.CAC". 

today at the Brno Exhibition Centre held the first exhibition of this year. our BASHRA RED DESERT had no luck. in the ring she was nervous and did not stand still. judge prefer our competitors and BASHRA occupied until a nice second place award with "excellent 2, res.CAC".

o víkendu proběhla dvojitá mezinárodní výstava psů v Brně - DUO CACIB 2012. i přes arktické počasí jsme v pořádku zvládli nejen cestu, ale i přesuny venku po výstavním areálu či noc v chladnějším penzionu. sobotní posuzování panem Karlem Hořákem bylo přísnější a naše Bašice si slízla VD2 - velmi dobrá. v neděli to bylo naopak více úsměvnější vzhledem v neuvěřitelnému udílení ocenění psům, kteří snad svou výstavní kondici nikdy v životě neměli :-) naše Baší si od pana Josefa Němce odnesla z kruhu známku V4 - výborná.

na nedělním posuzování mi velice mrzí to, že ač máme v čechách moc krásné šarpeje a tento víkend bylo ve výstavním kruhu i pár nádherných červených šarpejů z Ukrajiny - mnoho ocenění od pana rozhodčího Němce padlo mimo a byl z toho posměšný koncert nepravidelných skusů, dlouhé srsti a nepohledných košťat - posuzování pana rozhodčího bylo celou dobu k údivu nejen přihlížejícím cizincům, ale i nám.

datum 4. ledna nám navždy bude připomínat naši milovanou Orinku. dnes by se dožila 5 let. Ori zůstane navždy zakována v našich srdcích a vzpomínkách.

date 4. january we will always remember our beloved AISTI ILEAL ORCHIDEA DLJA BELLSHOU, today would have survived 5 years. Orchidea is still with us in our hearts and memories.

v sobotu na mezinárodní výstavě v Brně prošla naše Bashra bonitací, což zvládla na výbornou a stala se tak chovnou fenou s bonitačním kódem 1111111AA11-A. vše proběhlo pod hlavičkou SHAR-PEI CLUBu, bonitoval pan rozhodčí ing. Leoš Jančík, který Bashru posuzoval svým přísným okem.saturday at the international exhibition was our BASHRA RED DESERT breeding bitch. everything went under the SHAR-PEI CLUB CZECH REPUBLIC, judge: mr. Leos Jancik.

náš odchov Boomík má své webové stránky. podívejte se na ně : http://sharpei-boomer.webnode.cz .


BOOMER RED GUN from our litter has its own website. look at them: http://sharpei-boomer.webnode.cz .

dnes nám přišlo nádherné PF od Boomíka a jeho paničky Ivy. moc děkujeme a přejeme do nového roku více pohody a zdravíčka.


today BOOMER RED GUN and his owner Iva sent a beautiful PF2012. thank you very much and wish you peace and health.